Białe drzwi w domu – dlaczego warto i jak znaleźć te idealne

Białe drzwi w domu to trend, który powrócił do nas po latach. Dawniej były koniecznością ze względu na niewielki wybór, dziś są z kolei świadomą decyzją o stworzeniu idealnej dla siebie przestrzeni. Doskonale odnajdują się w popularnym obecnie stylu minimalistycznym czy skandynawskim, stając się przy tym również dobrym wyborem, kiedy zależy nam na klasycznie urządzonej przestrzeni. W poniższym artykule prezentujemy więc białe drzwi wewnętrzne, skupiając się na tym, dlaczego warto je wybrać i jak znaleźć te idealne modele dla siebie.

Dlaczego warto wybrać białe drzwi

  • Białe drzwi pokojowe pasują do niemal każdego stylu

Choć są one wizytówką we wstępie wymienionych stylów, to pasować potrafią do każdego z aktualnie wykorzystywanych stylów do aranżacji wnętrz. Ich największą zaletą jest uniwersalny kolor, który pozwoli na późniejsze zmiany w przestrzeni bez konieczności wymiany drzwi w pokoju. Dzięki zasadzie dobierania drzwi do podłogi na zasadzie kontrastu lub podobieństwa, białe drzwi pokojowe pasowały będą doskonale zarówno do jasnej, jak i ciemnej podłogi.

Białe drzwi do pokoju rozjaśnią go i nadadzą mu lekkości

Decydując się na białe drzwi do pokoju, można mieć pewność optycznego powiększenia pomieszczenia oraz nadania mu lekkości. Ze względu na to cieszą się tak dużą popularnością wśród nowoczesnych stylów, w których ważna jest przestronna i jasna przestrzeń. Dla dodatkowego efektu powiększenia pokoju warto zastosować białe drzwi z przeszkleniami.

Wybierając białe drzwi w domu, łatwiej o spójność i harmonię

Uniwersalność bieli sprawia, że białe drzwi w domu sprawdzą się jako rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń. Nie tylko łączyć je możemy z różnymi stylami, ale i kolorami, dzięki czemu ten sam model drzwi możemy zastosować jednocześnie w sypialni, salonie czy kuchni. Wybór tych samych drzwi w całym domu sprawi, że uzyskamy spójny i elegancki efekt.

Jak znaleźć idealne drzwi wewnętrzne

Białe drzwi nowoczesne czy klasyczne

Białe drzwi wewnętrzne pasują do niemal każdego stylu, lecz warto przy ich wyborze zwrócić uwagę na model, który planujemy wybrać. O ile sam kolor drzwi daje duże pole do popisu, tak już samo wykonanie danego skrzydła może dosyć mocno przypisać go do określonego stylu. Dla przykładu białe drzwi pokojowe Carla od DRE to klasyka w nowoczesnym wydaniu, która świetnie sprawdzi się w stylu skandynawskim lub angielskim. Do pomieszczeń w bardziej tradycyjnym i eleganckim zarazem klimacie lepiej pasowały będą drzwi ze żłobieniami, np. białe drzwi pokojowe Wiedeń od PORTA.

Z przeszkleniami lub bez – wybierz białe drzwi wewnętrzne dla siebie

Poza wyborem stylu ważnym aspektem staje się też decyzja o tym, jakie białe drzwi wewnętrzne będą dla nas korzystniejsze – z przeszkleniami lub bez. Warto wiedzieć, że wiele kolekcji (jak np. kolekcja białych drzwi Wiedeń od PORTA) pozwala na wybór różnych rozwiązań w zakresie tego samego modelu. W ten sposób możemy zachować w swoim domu upragnioną harmonię, a jednocześnie zapewnić każdemu pomieszczeniu pełną funkcjonalność. Białe drzwi wewnętrzne z przeszkleniami zazwyczaj wykorzystywane są w łazienkach w celu optycznego powiększenia tych niewielkich zazwyczaj pomieszczeń oraz pokojach dziennych. Brak przeszkleń najbardziej pożądany jest wszędzie tam, gdzie ważna jest maksymalna prywatność, np. w sypialni.

Bezpłatny pomiar Wycena online