Blog

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami

Jak dbać o drzwi zewnętrzne?

Nawet najlepszej jakości drzwi zewnętrzne po upływie pewnej ilości czasu będą wymagały zabiegów konserwatorskich, dzięki którym będą w stanie odzyskać utracony wcześniej blask. W jaki sposób dbać o drzwi zewnętrzne, by cieszyć się jak najdłużej z ich technicznych i estetycznych właściwości?

Czytaj więcej

Drzwi pełne czy przeszklone?

W trakcie urządzania wnętrza domu lub mieszkania bardzo ważną rolę pełnią również odpowiednio dobrane drzwi. O ile kwestie koloru są dość indywidualne i muszą odpowiadać estetycznym upodobaniom odznaczającym się także w wyborze innych elementów wystroju wnętrza, o tyle ważne jest, by dobrać odpowiednie materiały do rodzaju pomieszczenia, w jakim mają być zamontowane określone drzwi. Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji o wyborze określonego modelu drzwi wewnętrznych, jest pytanie o to, jakie drzwi wewnętrzne będą bardziej właściwe – przeszklone czy też pełne?

Czytaj więcej

Jak dbać o okna?

Wymiana okien to inwestycja na lata, stąd też warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o to, by cieszyć się nimi przez długi czas. Poznaj skuteczne sposoby właściwego zajmowania się oknami, które pozwolą na bezproblemowe użytkowanie.

Czytaj więcej

Drzwi do pokoju nastolatka

Wśród wielu różnych funkcji jakie pełnią drzwi pokojowe znajduje się przede wszystkim funkcjonalność w postaci oddzielenia się od innych domowników. Poza sypialnią i łazienką takim miejscem będzie niewątpliwie również pokój zamieszkiwany przez dorastające dziecko. W jaki sposób wybrać najlepsze drzwi do pokoju nastolatka?

Czytaj więcej

Straty ciepła przez nieszczelne okna i drzwi (Infografika)

Sezon grzewczy trwa w Polsce ok. 7 miesięcy. Brak szczelności okien i drzwi, może znacznie narazić na szwank domowy budżet. Sprawdź, jak temu zaradzić. Najlepszym wyjściem jest zakup nowoczesnych okien i drzwi o dobrych parametrach i zlecenie montażu profesjonalnej ekipie, polecanej przez dystrybutora.

Czytaj więcej

Drzwi jak ściana – poznaj drzwi Sara Eco od DRE

Oto innowacyjna propozycja od producenta drzwi DRE, dzięki której osiągniesz wymarzony efekt minimalistycznie i zarazem pomysłowo urządzonej przestrzeni. Drzwi Sara Eco to jedyne takie drzwi jak ściana, które z łatwością dopasujesz do koloru ścian danego pomieszczenia. Co ważne, uczynisz to nie tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na śnieżnobiałą farbę, ale i w przypadku wielu innych kolorów.

Czytaj więcej

Dlaczego okna są zaparowane jesienią i zimą

Okres jesienno-zimowy sprzyja temu, że nasze okna są zaparowane. Dziś wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i czy może być to niebezpieczne dla stanu okien. Z pomocą kilku praktycznych wskazówek dowiesz się także, jak poradzić sobie z zaparowanymi oknami. Zachęcamy do sprawdzenia przygotowanego artykułu.

Czytaj więcej

Białe drzwi w domu – dlaczego warto i jak znaleźć te idealne

Białe drzwi w domu to trend, który powrócił do nas po latach. Dawniej były koniecznością ze względu na niewielki wybór, dziś są z kolei świadomą decyzją o stworzeniu idealnej dla siebie przestrzeni. Doskonale odnajdują się w popularnym obecnie stylu minimalistycznym czy skandynawskim, stając się przy tym również dobrym wyborem, kiedy zależy nam na klasycznie urządzonej przestrzeni. W poniższym artykule prezentujemy więc białe drzwi wewnętrzne, skupiając się na tym, dlaczego warto je wybrać i jak znaleźć te idealne modele dla siebie.

Czytaj więcej

Zaparowane okna między szybami – co oznaczają

W tamtym tygodniu odpowiadaliśmy na pytanie, dlaczego okna są zaparowane jesienią i zimą. Pozostając w temacie zaparowanych szyb, skupimy się na tym, co oznaczają zaparowane okna między szybami. Czy i to potraktować możemy jako jeden z uroków mało przyjaznej pogody za oknem? Zachęcamy do sprawdzenia artykułu i bliższego zapoznania się z tematem.

Czytaj więcej

Trendy w aranżacji wnętrz na 2019 a drzwi wewnętrzne

Nadchodzący rok 2019 przynosi nam kolejne trendy w aranżacji wnętrz. Na przykładzie trzech najpopularniejszych stylów, które w zbliżającym się roku zagoszczą w polskich domach, podajemy nasze propozycje tego, jakie drzwi wewnętrzne będą do nich pasowały i jak komponować je z pozostałymi elementami wyposażenia. Gotowi dowiedzieć się, co nowego czeka nas w roku 2019?

Czytaj więcej

Jak przygotować okna na zimę

Nadchodzą coraz zimniejsze dni, a wraz z nimi porywisty wiatr i śnieg. Zima potrafi być dla okien niezwykle surowa, dlatego warto wcześniej zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. W dzisiejszym artykule skupiamy się więc na tym, jak przygotować okna na zimę. Oto 3 proste kroki, co zrobić, aby cieszyć się ich pełną sprawnością przez wiele kolejnych jeszcze zim!

Czytaj więcej

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi i okien

Idealnie dobrane drzwi wewnętrzne powinny być piękne nie tylko same w sobie, lecz również stanowić spójną i estetyczną całość w komplecie z podłogą lub oknami. Dlatego w dzisiejszym artykule skupiamy się na tym, jak dobrać kolor drzwi do podłogi i okien. Oceniamy najmodniejsze i najchętniej wybierane zestawienia, prezentując między innymi jasne drzwi do ciemnej podłogi oraz stale cieszące się popularnością białe drzwi do białych okien.

Czytaj więcej

Jaki kolor okien wybrać

Choć wciąż jeszcze najczęściej wybieranymi oknami są te klasycznie białe, to wśród najnowszych trendów widać wyraźnie potrzebę przełamania tego schematu. Pojawiają się więc okna o ramach imitujących drewno oraz utrzymanych w barwnej kolorystyce. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, jaki kolor okien wybrać, by pasował on do urządzanej przez nas przestrzeni i domu.

Czytaj więcej

Montaż drzwi – samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Prawidłowy montaż drzwi odgrywa bardzo ważną rolę w późniejszym funkcjonowaniu drzwi wejściowych czy drzwi wewnętrznych. Popełnione na tym etapie błędy potrafią skutecznie odebrać komfort ich użytkowania. Dlatego tak istotne jest, aby montaż drzwi został wykonany poprawnie. Dzisiaj zestawiamy ze sobą montaż drzwi samodzielnie z montażem wykonanym przez fachowca, podpowiadając, na co się zdecydować.

Czytaj więcej

Jak usunąć piankę montażową z okien?

Usuwanie pianki montażowej z okien wymaga precyzji i wiedzy. Stanowczo odradza się usuwanie jej ostrymi narzędziami, które mogłyby pozostawić rysy na powierzchni już na zawsze. Kontynuując cykl dotyczący montażu, przygotowaliśmy fachowe porady, jak usunąć piankę montażową z okien.

Czytaj więcej

Drzwi do sypialni – jakie wybrać?

Wybór drzwi ściśle powiązany jest z pomieszczeniem, do którego ich potrzebujemy. Dlatego wybierając drzwi pokojowe, powinniśmy kierować się nie tylko estetyką ich wykonania, ale również funkcjonalnością – to od niej zależy, czy drzwi dobrze sprawdzą się w naszym domu. W dzisiejszym artykule skupiamy się więc na tym, jakie wybrać drzwi do sypialni i na co zwrócić uwagę w trakcie ich poszukiwań.

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć okna w trakcie montażu lub remontu?

Dobre zabezpieczenie okna w trakcie montażu lub remontu to pewność braku uszkodzeń oraz zabrudzeń. Warto przed rozpoczęciem działań zwrócić uwagę na to, czy okucia oraz profile okienne wraz z szybami są właściwie chronione przed ich zabrudzeniem. O tym, jak zabezpieczyć okna w trakcie montażu lub remontu, piszemy w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Drzwi do biura – jakie wybrać?

W trakcie pracy wszyscy potrzebujemy ciszy i spokoju, a przy rozmowach z klientami poczucia prywatności. Wybór drzwi do biura jest więc ważną decyzją, do której podjęcia warto odpowiednio się przygotować. Aby ułatwić poszukiwania wymarzonych drzwi do swojego biura, stworzyliśmy praktyczny poradnik, jakie drzwi do biura wybrać.

Czytaj więcej

Wiosenne porządki cz. 1 – mycie i konserwacja okien

Nadchodzące wraz z coraz bardziej słonecznymi dniami wiosenne porządki nieodzownie kojarzą nam się z myciem okien. Dlatego w dzisiejszym artykule skupiamy się na tym, jak myć okna PVC lub drewniane, by osiągnąć wymarzony efekt na długo. Poniżej przydatne wskazówki i ważne porady.

Czytaj więcej

Wiosenne porządki cz. 2 – czyszczenie i pielęgnacja drzwi

W trakcie porządków poza oknami warto pamiętać także o drzwiach. Ich prawidłowe czyszczenie i pielęgnacja pozwolą utrzymać drzwi w dobrym stanie przez długi czas, zapewniając przy tym ich lśniący wygląd. O tym, o czym warto pamiętać w trakcie czyszczenia różnych rodzajów drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, piszemy w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Bezpłatny pomiar Wycena online