Co musisz wiedzieć o szybach

Zamawiając okna do domu będziesz miał do czynienia z rozmaitymi elementami, składającymi się na dane zamówienie, są to uszczelki, okucia, klamki, ramy i szyby.

Dobór materiałów wpływa na ostateczną wycenę zamówienia, jeśli więc zależy Ci na jakości, musisz również liczyć się z wyższą ceną. Parametry okien są kwestią priorytetową, jeśli więc dane okno posiada zadowalające parametry termoizolacyjne, nie wahaj się.

Coraz częściej, w domach montowane są duże okna Wrocław, z potężnymi pakietami szybowymi. Dobór szyb powinien być dokładnie przemyślany, gdyż przez duże okna ucieka najwięcej ciepła, ale nowoczesne podejście producentów do tematu energooszczędności, pomoże Ci na uzyskanie sporych oszczędności. Jeżeli mieszkasz w miejscu z duży natężeniem hałasu, zainwestuj w szyby dźwiękochłonne, które skuteczniej tłumią hałas dlatego, że są grubsze i cięższe od standardowych.

Szyby zespolone są zbudowane z różnego rodzaju szkła, ze względu na oczekiwane efekty, wybieramy interesujące nas modele. Pojedyncza szyba ze szkła typu float, zapewnia doskonałą przeźroczystość, gorzej z izolacyjnością cieplną. Mimo, iż jest ona elastyczna i wytrzymała, jej parametry odbiegają od standardów okien energooszczędnych. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie zalet szyby ciepłochronnej, która dzięki specjalnej powłoce odbija do wnętrz ciepło płynące od grzejników oraz ciepło wydzielane przez ludzi i zwierzęta.

Okna antywłamaniowe posiadają z kolei inne parametry oraz szyby wykonane z dwóch tafli szkła i trzech lub czterech warstw folii PVB. Koszt okien z szybami antywłamaniowymi jest nawet o 40% większy. Kupując okna do domu, warto podejść z rozsądkiem do kwestii bezpieczeństwa, warto zasięgnąć porady specjalistów i zlecić montaż wykwalifikowanej ekipie. Okna Wrocław służą wiele lat, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany.

Bezpłatny pomiar Wycena online