Drzwi do domu z naświetlami czy bez?

Poszukując drzwi do domu, zwracamy uwagę zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę. Przy tak dużym wyborze drzwi zewnętrznych, jaki mamy obecnie, łatwo jest się jednak pogubić. Wśród pytań, które w trakcie poszukiwań sobie zadajemy, pojawia się to o naświetla. Co lepiej jest wybrać: drzwi do domu z naświetlami czy bez? W dzisiejszym artykule staramy się ułatwić ten wybór.

Naświetla – czym są i jakie są ich rodzaje Naświetlem nazwać można rodzaj okienka, które zazwyczaj znajduje się nad skrzydłem drzwi (naświetle górne) lub po jego bokach (naświetle boczne lub naświetla znajdujące się po obu stronach). Wchodzi ono w skład zestawu drzwiowego. Drzwi z naświetlami różnią się od drzwi przeszklonych tym, że przy naświetlach mamy zazwyczaj do czynienia z większą powierzchnią przeszkloną. Ponadto, są one umieszczane poza skrzydłem drzwiowym, zupełnie inaczej niż w przypadku drzwi z przeszkleniami. Drzwi z naświetlami mogą być wykonane zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Wiele zależy od stylistyki drzwi i materiałów, których użyto do ich wykonania. Naświetla z pewnością doskonale współgrają ze współczesnymi trendami na jasne i otwarte przestrzenie.

Zalety i wady drzwi z naświetlami Główną z zalet drzwi z naświetlami jest możliwość dodatkowego doświetlenia przedsionka. Szczególnie dobrze sprawdza się to wtedy, kiedy pomieszczenie znajdujące się za drzwiami wejściowymi pozbawione jest okien. Naświetla stają się wtedy dobrym sposobem na wpuszczenie dziennego światła do środka, co z pewnością optycznie powiększy pomieszczenie oraz uczyni je przytulniejszym. Co więcej, dzienne światło ociepli wnętrze.

Drzwi do domu z naświetlami to również ciekawy efekt wizualny. Trudno jest zaprzeczyć temu, że rzeczywiście z ich pomocą tworzyć można wyjątkowe aranżacje. Efekt ten dobrze sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnie urządzonych domów, jak i tych o nowoczesnym designie.

Przy wyborze drzwi z naświetlami należy jednak liczyć się z tym, że ich cena będzie wyższa od standardowego skrzydła (także tego z przeszkleniem). Potrzebny też będzie większy otwór drzwiowy, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić na etapie planowania budowy. Warto jednak wspomnieć, że wśród możliwych wad, które należy wziąć pod uwagę, trudno jednak zaliczyć niższe parametry izolacyjne. Nowoczesne drzwi zewnętrzne z naświetlami są na tyle dobrze wyizolowane, że nie oferują mniejszego stopnia ochrony przed niepożądanymi hałasami lub zimnem od drzwi bez naświetli.

Drzwi zewnętrzne Węgrzyn Do eleganckich, wytrzymałych i jednocześnie w pełni funkcjonalnych drzwi do domu z naświetlami zaliczyć możemy drzwi zewnętrzne Węgrzyn. Ich unikalny design z różnorodnymi dostawkami, a także naświetlami, pozwala na stworzenie wymarzonego wejścia do domu.

Bezpłatny pomiar Wycena online