Jak wybrać drzwi do łazienki?

W trakcie wybierania drzwi w trakcie urządzania mieszkania bardzo ważną decyzją jest ta, dzięki której zdecydujesz o swoich drzwiach łazienkowych. W trakcie podejmowania tej ważnej decyzji należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą decydowały o tym, że nabyty produkt będzie nie tylko estetyczny i trwały, ale również spełni wymogi stawiane przez przepisy budowlane w kwestii bezpieczeństwa.

Bezpieczne drzwi do łazienki

Nie każdy zna obowiązujące przepisy budowlane, dlatego też jest istotne, by zaznajomić się z nimi przed udaniem się do sklepu oferującego drzwi łazienkowe. Muszą one otwierać się na zewnątrz pomieszczenia łazienkowego, a ich wymiary nie powinny być nie mniejsze niż 0,8 m szerokości i 2 m wysokości w świetle ościeżnicy. Ze względów bezpieczeństwa, a konkretnie dla zapewnienia odpowiedniego poziomu wentylacji w łazience, musisz wybrać drzwi wyposażone w kratkę wentylacyjną lub tuleje, zazwyczaj ulokowane w dolnej partii drzwi. Powszechnie dostępne są również drzwi przycięte na dole, tak by stworzyć możliwość przepływu powietrza. Jest to istotne, gdyż umożliwia usunięcie szkodliwego wpływu wilgoci, a także może zapobiec nadmiernemu nagromadzeniu dwutlenku węgla, jaki powstaje w trakcie pracy piecyka gazowego.

Inne ważne cechy drzwi łazienkowych

Poza kwestiami związanymi z bezpieczeństwem dobre drzwi łazienkowe muszą spełniać również i inne warunki. Ważna jest ich estetyka, na którą składa się zarówno materiał, z jakiego zostały wykonane, jak również ich barwa. Zadbaj o to, by drzwi łazienkowe były pasujące do wystroju wnętrza pomieszczenia. Obecnie na rynku dostępne są produkty utrzymane w bardzo różnej stylistyce, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiednie drzwi do swojej łazienki. W trakcie podejmowania decyzji o zakupie warto również zwrócić uwagę na to, by drzwi łazienkowe były wyposażone w zamek umożliwiający zamknięcie ich od wewnątrz. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zapewnisz sobie znacznie większy komfort w trakcie użytkowania.

Bezpłatny pomiar Wycena online