Drzwi pełne czy przeszklone?

W trakcie urządzania wnętrza domu lub mieszkania bardzo ważną rolę pełnią również odpowiednio dobrane drzwi. O ile kwestie koloru są dość indywidualne i muszą odpowiadać estetycznym upodobaniom odznaczającym się także w wyborze innych elementów wystroju wnętrza, o tyle ważne jest, by dobrać odpowiednie materiały do rodzaju pomieszczenia, w jakim mają być zamontowane określone drzwi. Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji o wyborze określonego modelu drzwi wewnętrznych, jest pytanie o to, jakie drzwi wewnętrzne będą bardziej właściwe – przeszklone czy też pełne?

Drzwi pełne

Pełne drzwi z całą pewnością najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których potrzebujesz większej prywatności. Z całą pewnością takim miejscem w mieszkaniu będzie łazienka, podobnie ma się sprawa z sypialnią. Pełne drzwi wewnętrzne sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie oczekujesz oddzielenia od hałasów dobiegających do lub też z pomieszczenia. Jeśli zatem urządzasz pokój dla dziecka w wieku nastoletnim, które lubi słuchać głośnej muzyki, zdecydowanie wybierz drzwi bez przeszklenia. Analogicznie, jeśli urządzasz domowy gabinet, służący do pracy wymagającej skupienia w ciszy, również tego rodzaju drzwi będą najbardziej właściwym wyborem. Drzwi wewnętrzne bez przeszkleń są najbardziej odpowiednie również do pomieszczeń o charakterze gospodarczym. Ta część mieszkania lub domu zazwyczaj pozostaje oddalona od pomieszczeń mieszkalnych, niemniej jednak warto dodatkowo zadbać o to, by nie rzucała się nadmiernie w oczy.

Drzwi przeszklone

Przeszklone drzwi wewnętrzne sprawdzą się natomiast doskonale w kuchniach, zwłaszcza tych łączących się z salonem. Co ważne, ozdobne przeszklenia mogą być ciekawym dopełnieniem wystroju wnętrza, dzięki czemu nadasz mu wykończenia posiadającego indywidualny rys, zgodny z własnymi upodobaniami. Poza funkcją estetyczną drzwi pokojowe posiadające przeszklenia mogą pełnić użyteczną funkcję, umożliwiając doświetlenie wnętrz przy pomocy naturalnego oświetlenia. W ten prosty sposób możesz z łatwością uzyskać dodatkowe oświetlenie ciemnego korytarza lub niewielkiego pokoju. Do wyboru masz szkło przezroczyste, półprzezroczyste lub całkowicie matowe, co umożliwia dokonanie wyboru najbardziej adekwatnego do potrzeb. Sprawdź nasze drzwi szklane.

Bezpłatny pomiar Wycena online