Drzwi prawe czy lewe?

W trakcie podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu drzwi musisz wziąć pod uwagę cały szereg czynników. Wygląd, materiał, kolor, przeznaczenie – o to najczęściej wymieniane przez klientów czynniki, które są decydujące o tym, jakie drzwi ostatecznie kupujesz. Jak pokazuje doświadczenie sprzedawców, potencjalni nabywcy bardzo często zapominają o tym, by określić jakie drzwi ich interesują.

Wielu klientów nie wie, czy chce drzwi prawe czy lewe? W jaki sposób określić tę cechę poszukiwanych drzwi i dlaczego jest ona tak istotna?

Drzwi prawe czy lewe – jak to sprawdzić?

Choć wiele osób często nie jest do końca zupełnie pewnych tego, jak określić swoje potrzeby w kwestii tego, na którą stronę drzwi mają się otwierać, sposób sprawdzenia jest bardzo łatwy, możesz to zrobić samodzielnie w kilka sekund. Po prostu stań przed otworem przeznaczonym na drzwi i przyjrzyj mu się uważnie. Stronę drzwi określa się miejscem, w którym będą znajdowały się zawiasy. Jeśli są one po lewej stronie, potrzebujesz drzwi lewych, jeśli natomiast po prawej – musisz kupić drzwi prawe. Najczęstszym błędem, jakie popełniają osoby szukające nowych drzwi, jest patrzenie na stronę, po której znajduje się klamka. Aby uniknąć nieporozumienia i ewentualnych problemów, pamiętaj o tym, że klamka znajduje się po przeciwnej stronie.

Dlaczego to takie istotne?

Odpowiedni dobór strony z której przymocowane są drzwi, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu będą one zamontowane, jest bardzo ważny przede wszystkim z punktu widzenia funkcjonalności wnętrz. Drzwi pokojowe lub przeznaczone do montażu w innych pomieszczeniach muszą zapewniać wygodne przemieszczanie się. Ponadto powinny otwierać się w taki sposób, by osoba wchodząca do pokoju od razu znalazła włącznik oświetlenia.

Równie istotne jest rozmieszczenie mebli i innych elementów wyposażenia. Drzwi wewnętrzne muszą swobodnie się otwierać na pełną szerokość. W ten sposób zapewnisz sobie komfort w trakcie codziennego użytkowania pomieszczeń w swoim domu lub mieszkaniu.

Bezpłatny pomiar Wycena online