Drzwi techniczne

W wielu wypadkach zwykłe drzwi wewnętrzne nie będą wystarczające do potrzeb. Wówczas warto sprawdzić ofertę tak zwanych drzwi technicznych. Jakie są ich zalety? Dowiedz się, kiedy należy wybrać odpowiedni model drzwi technicznych.

Nazwa tego rodzaju drzwi kojarzy się z ich używaniem w miejscu pracy. To prawda, bardzo często są drzwi techniczne wykorzystywane do zabezpieczenia pomieszczeń biurowych, magazynowych lub o innego rodzaju przeznaczeniu. Nie zawsze są to jednak jedynie drzwi stalowe.

Drzwi technicze ze stali

Drzwi techniczne bardzo często kojarzą się z dawniej używanymi produktami wykonanymi ze stali. Dziś nadal możesz z łatwością znaleźć takie drzwi, niemniej jednak powoli są one zastępowane przez drzwi wykonane z innych materiałów. Jeśli jednak prowadzisz warsztat samochodowy lub niewielkie przedsiębiorstwo produkcyjne, z całą pewnością drzwi stalowe spełnią wszystkie potrzeby, zapewniając bezpieczeństwo i dając gwarancję długoletniego użytkowania. Dodatkową zaletą tego rodzaju drzwi jest ogromna łatwość renowacji, możesz to zrobić samodzielnie, po prostu malując drzwi stalowe odpowiednim rodzajem farby. Największą zaletą tego rodzaju drzwi jest ich ognioodporność, stąd też chętnie są wykorzystywane w miejscach, w których istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia pożaru.

Drzwi techniczne z aluminium

Od ponad dwóch dekad królują na naszym rynku drzwi wykonane z aluminium. Do ich ogromnej popularności przyczyniło się wiele różnych czynników. Drzwi z aluminium są chętnie kupowane nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę. Ten wyjątkowy metal, używany do produkcji tego rodzaju drzwi, jest odporny na korozję, szkodliwy wpływ wilgoci i ewentualne uszkodzenia techniczne, mogące pojawić się w trakcie codziennego użytkowania. Jeśli dodać do tego łatwość w utrzymaniu w czystości, nie dziwi ich powszechne użytkowanie w wielu miejscach o charakterze publicznym, gdzie jest duże natężenie ruchu. Drzwi aluminiowe sprawdzają się zarówno w warsztatach, sklepach, urzędach jak i domach prywatnych, gdzie często montowane są jako drzwi łączące garaż z częścią mieszkalną.

Drzwi techniczne mogą więc służyć w wielu miejscach, niekoniecznie w warsztatach produkcyjnych. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór drzwi tego rodzaju, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model najbardziej odpowiedni do potrzeb.

Bezpłatny pomiar Wycena online