Gdzie warto wybrać drzwi z przeszkleniem?

Drzwi z przeszkleniem cieszą się obecnie dużą popularnością, co wynika nie tylko z ich stylowego wyglądu, ale i funkcjonalności, którą zapewniają. Dzięki przeszklonym drzwiom możliwe jest optyczne powiększenie wnętrza oraz rozjaśnienie go. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie warto wybrać drzwi z przeszkleniem. Czy pasowały one będą do wszystkich pomieszczeń w domu?

Gdzie warto wybrać drzwi z przeszkleniem? 1. W łazience Drzwi z przeszkleniem idealnie pasowały będą do łazienki. Dzięki umieszczeniu w nich szyby matowej zachowane będzie poczucie prywatności. Przeszklenie nie tylko pozwoli na optyczne powiększenie niewielkiej łazienki i nadanie jej przestronności, ale również na to, aby móc łatwo zweryfikować, czy łazienka jest w danej chwili wolna. Drzwi przeszklone w łazience często mają umieszczone u góry niewielkie przeszklenie, choć zdarza się też, że wybierane są drzwi z cienkimi przeszkleniami rozmieszczonymi po całości skrzydła, jak np. w drzwiach PORTA INSPIRE C.4.

2. W biurze Kolejnym miejscem, w którym chwalone jest zastosowanie drzwi z przeszkleniem, jest biuro. Pomieszczenie zazwyczaj niewielkie, stąd też korzystnie prezentujące się z przeszklonymi drzwiami. Dzięki szybom umieszczonym w drzwiach biuro prezentowało się będzie przestronniej. Dla wielu jest to też dodatkowy element dekoracyjny, który na odwiedzających biuro klientach robi dobre wrażenie.

  1. W salonie Pokoje, które uważane są w domu za przestrzeń wspólną, szczególnie dobrze nadają się do zastosowania w nich przeszklonych drzwi. To świetny kompromis dla tych, którzy mimo wszystko nie chcieliby tworzyć w pełni otwartej przestrzeni, lecz zyskać możliwość oddzielenia danych pomieszczeń (np. salonu i kuchni) od siebie. Przeszklenie zapewni lekkość i nowoczesny wygląd, a samo zamontowanie drzwi pozwoli na oddzielenie pomieszczeń od siebie w celu redukcji hałasu.

  2. W kuchni Jak wspominamy wyżej, drzwi z przeszkleniem dobrze nadają się do pomieszczeń wspólnych. Nie tylko więc do salonu, ale i do kuchni lub jadalni. W takich pomieszczeniach doskonale prezentują się przeszklone drzwi, w których przeszklenia zajmują sporą część skrzydła. Idealnym przykładem drzwi do kuchni są drzwi PORTA GRANDE UV B.3.

Bezpłatny pomiar Wycena online