Instrukcja pomiaru. Jak zmierzyć drzwi zewnętrzne ?

Prawidłowo wykonany pomiar to podstawa udanej wymiany drzwi zewnętrznych na nowe. Mając niezbędną do tego wiedzę, możemy takiego pomiaru dokonać samodzielnie. Dlatego w dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak zmierzyć drzwi zewnętrzne. Oto instrukcja pomiaru, z którą warto zapoznać się jeszcze przed zakupem drzwi do domu.

Jak zmierzyć drzwi zewnętrzne? W poprzednim artykule odpowiadaliśmy na pytanie, jak wykonać pomiar drzwi wewnętrznych. Dziś z kolei przyjrzymy się bliżej temu, jak zmierzyć drzwi zewnętrzne. Czy istnieją różnice pomiędzy pomiarem drzwi wejściowych a pokojowych? I na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Instrukcja pomiaru. Jak dopasować drzwi do starej futryny? Pierwszą sytuacją jest ta, w której w trakcie dokonywania pomiarów ościeżnica jest już zamontowana czy też planujemy pozostawienie starej ościeżnicy. Wtedy mierzymy wysokość i szerokość futryny na jej końcach (wewnętrzne krawędzie), nie uwzględniając listew wykończeniowych. Otrzymane wymiary są tzw. „światłem ościeżnicy” i pozwalają określić, jakich wymiarów skrzydło drzwi jest nam potrzebne.

Instrukcja pomiaru. Jak zmierzyć drzwi do domu bez ościeżnicy? Druga sytuacja, dużo częstsza w przypadku drzwi do domu, dotyczy dokonywania pomiarów w otworze, w którym nie ma jeszcze zamontowanej futryny. Potrzebne są wtedy trzy wymiary: wysokość, szerokość oraz grubość otworu drzwiowego. Ważne jest to, by w trakcie pomiarów mierzyć otwór w kilku różnych miejscach. Dla przykładu, mierząc szerokość otworu drzwiowego, sprawdzamy ją w przynajmniej trzech lub czterech miejscach, pozyskując tym samym niejako kilka różnych wyników dla samej szerokości. Wynika to z niewielkich nierówności, które bardzo często zdarzają się w murach. Spośród uzyskanych wymiarów wybieramy najmniejszy, aby mieć pewność, że drzwi do domu wraz z ościeżnicą zmieszczą się na pewno. Niektórzy radzą też, aby od uzyskanych wymiarów wysokości i szerokości odjąć po prostu dla pewności 10 mm.

*****Pomiar drzwi. Dolny Śląsk – Wrocław, Oleśnica, Dobroszyce***** Prawdą jest, że dokonywanie pomiaru przez niedoświadczoną w tym osobę może być kłopotliwe. Szczególnie ze względu na to, że od poprawnie wykonanych wymiarów zależy to, czy zakupione drzwi wejściowe będą rzeczywiście pasowały i zapewniały taką funkcjonalność, jakiej oczekujemy. Dlatego mogąc skorzystać z usług profesjonalistów, dobrze jest się na to zdecydować. Własne pomiary potraktować z kolei jako wstępne zorientowanie się w tym, jakiej wielkości drzwi są nam potrzebne. Decydując się na zakup drzwi do domu w naszym salonie, masz pewność, że pomiar drzwi zostanie przeprowadzony bezpłatnie. Dokonujemy go na terenie Dolnego Śląska, dojeżdżając do klientów z takich miast, jak Wrocław, Oleśnica czy Dobroszyce. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu.

Bezpłatny pomiar Wycena online