Jak dbać o drewniane drzwi zewnętrzne

Dowiedz się, jak zabezpieczyć drewniane drzwi zewnętrzne przed zimnem, śniegiem i skraplającą się wodą.

Gdy zima daje się we znaki, naturalne drzwi drewniane są narażone na mnóstwo uszkodzeń, dlatego już jesienią zadbaj o właściwe przygotowanie drzwi do zimy. Dla drewna niebezpieczne są nieogrzewane pomieszczenia, śnieg zalegający pod progiem, słaba wentylacja, woda skraplająca się na ich powierzchni. To wszytko może wpłynąć na poważne uszkodzenie drzwi zewnętrznych.

Wrocław jako duże miasto, posiada rozbudowaną sieć dystrybutorów drzwi. Kupując drzwi drewniane nie zapomnij o konserwacji nie tylko skrzydeł ale także zamka, rygli i elementów trących. Ważny jest także montaż drzwi, który należy zlecić wykwalifikowanej ekipie polecanej przez dystrybutora. Cena drzwi drewnianych nie należy do najniższych, ale szczelne drzwi to bezpieczne drzwi. Straty ciepła mogą doprowadzić budżet domowy do ruiny, dlatego tak ważne jest zachowanie podstawowych zasad eksploatacji i zamontowanie zadaszenia nad drzwiami wejściowymi.

Daszek powinien chronić drzwi przed bocznymi wiatrami i deszczem. Jeżeli deszcz zacina z przodu, zwiększ głębokość daszka i obniż wysokość mocowań nad drzwiami. Pamiętaj, że duże różnice temperatur przyczyniają się do wypaczania skrzydła, a wilgoć wnikająca pod uszkodzoną powłokę lakierniczą, sprzyja niszczeniu drewna. Szczególnie narażony na uszkodzenia jest spód skrzydła i ościeżnicy.

Zawsze starannie usuwaj wodę i śnieg, zadbaj również o konserwację. Na powierzchni drzwi poszukaj uszkodzeń i pęknięć. Zabezpiecz je specjalnymi preparatami i impregnatami do drewna. Sprawdź stan połączeń stolarskich oraz połączeń ramek mocujących szkło. Wyreguluj drzwi na zawiasach a także jeśli jest to konieczne, wymień uszczelki. Tak przygotowane drzwi powinny wytrzymać niesprzyjającą aurę zimową, skoki temperatur i wilgoć.

Bezpłatny pomiar Wycena online