Jak dobrać drzwi, by być zadowolonym z zakupu

Wybieramy drzwi do domu. Sprawdź, jakimi kryteriami należy się kierować podczas zakupu drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Poszukując dobrych drzwi do domu, bierzesz pod uwagę ceny, serwisy, chcesz aby drzwi zakupione w mieście Wrocław były trwałe i solidne. Zastanawiasz się, gdzie kupić drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, czy również zlecić montaż. Jeżeli chodzi o montaż, tylko Wrocław oferuje szereg korzystnych możliwości. Zanim rozpoczniesz poszukiwania drzwi we Wrocławiu, warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym unikniesz pomyłek podczas zakupu.

Odpowiedni wymiar ościeża drzwi jest istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę. Z reguły, drzwi uchylne cieszą się największą popularnością, dostępne są w 5 szerokościach. Standardowy wymiar to 80 i 90 cm szerokości. Prawidłowe wymierzenie otworu drzwiowego to klucz do sukcesu. Z kolei problemy z wyborem kierunku otwierania drzwi, są typowymi dylematami, z jakimi borykają się klienci.

W kotłowniach i łazienkach, drzwi powinny otwierać się na zewnątrz, a wąskich przejściach czy korytarzach do wnętrza na ścianę. Dodatkowo, drzwi prawe otwieramy prawą ręką do siebie, a drzwi lewe analogicznie lewą ręką do siebie. O tym również nie zapominaj, gdyż takie błędy zdarzają się nader często, a klienci niepotrzebnie tracą czas związany z wymianą drzwi. W pomieszczeniach o małym metrażu, można zamontować drzwi przesuwane lub składane.

Gdy kupujesz kilka modeli drzwi, pamiętaj o spójnej koncepcji. Jeśli nie chcesz we wszystkich pomieszczeniach montować takich samych drzwi, dobierz inne modele z tej samej serii. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której drzwi nie będą pasowały do ogólnego wystroju całego domu. Drzwi z danej serii mogą różnić się drobnymi elementami typu przeszklenia, dekoracje itp. Serwisy oferujące drzwi i okna w mieście Wrocław, udostępniają również opcję montażu. Warto z niego skorzystać, gdyż jedynie prawidłowo zamontowane drzwi, nie narażą Cię na kosztowne starty ciepła w okresie jesienno-zimowym.

Bezpłatny pomiar Wycena online