Jak dobrać drzwi do małego mieszkania

Sprawdź, jakie drzwi pasują do małego mieszkania lub kawalerki.

Małe mieszkanie wymaga dobrze zaaranżowanej przestrzeni, w której znajdzie się miejsce na najpotrzebniejsze rzeczy, a przy tym, pomieszczenia nie będą sprawiały wrażania zagraconych. W małych mieszkaniach modne są szafy ścianach, a także odpowiednie drzwi, które nie będą zabierały cennej przestrzeni. Dobór drzwi do małych pomieszczeń nie stanowi żadnego problemu. Drzwi Wrocław posiadają wiele modeli, różniących się wyglądem, wielkością i mechanizmem.

Odpowiednio dobrane drzwi pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni, nie będą przeszkadzały pod czas użytkowania, ich skrzydła nie będą zawadzały o meble, a dodatkowo, dzięki przeszkleniom, umożliwią przenikanie promieni słonecznych w głąb mieszkania. Modele drzwi z przeszkleniami, przesuwnych lub łamanych idealnie nadają się do pomieszczeń o małym metrażu. Pamiętaj, że jasne kolory optycznie powiększą wnętrze, nadadzą przestrzeni lekkości. Wybieraj naturalny kolor drewna lub beże i jasne brązy.

Drzwi szklane lub z przeszkleniami zapewnią dużo światła w korytarzu, dodatkowo, powiększą optycznie przestrzeń. Rynek obfituje w wiele modeli drzwi szklanych lub z przeszkleniami, takie drzwi są również odporne na uszkodzenia, gdyż wykonano je ze szkła hartowanego lub klejonego, inaczej laminowanego lub wielowarstwowego. Różnorodny stopień przeźroczystości szyb, pozwoli na dobranie najlepszego modelu, uzupełniającego estetykę wnętrza.

Jeżeli zakupimy drzwi przesuwne, zaoszczędzimy sporo miejsca, które należałoby poświęcić na uchylne skrzydła. Drzwi przesuwane występują w wersji jedno lub dwuskrzydłowej, są bardzo nowoczesne aranżacyjnie, przesuwają się po prowadnicach umieszczonych na ścianie, a jeśli mamy nieco więcej miejsca, możemy z płyt gipsowo-kartonowych zbudować kasetę, w którą „wjadą” skrzydła drzwi przesuwanych. Innym ciekawym elementem wystroju są również drzwi łamane, a także drzwi ukryte.

Bezpłatny pomiar Wycena online