Jak dobrać drzwi do wnętrza?

Drzwi w mieszkaniu lub domu wybieramy nie tylko ze względu na właściwości techniczne, pod uwagę należy wziąć również i estetykę. Z uwagi na to, że drzwi wewnętrzne są kupowane na długie lata, należy dobrze rozważyć tę kwestię przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu. Dowiedz się, czym można się kierować przy wyborze drzwi do mieszkania lub domu.

Najczęściej wymienianą zasadą, jaką należy stosować w trakcie wybierania drzwi pokojowych lub do innych pomieszczeń jest ich kolorystyczne dopasowanie do podłóg i mebli. Zasada podobieństwa mówi o tym, by odcienie były do siebie zbliżone, różniąc się zaledwie o ton. Pamiętaj o tym, że równie ważna jest faktura drewna, gdyż to właśnie ona buduje całość wrażenia, jakie stworzysz w swoich wnętrzach. Kontrasty są również możliwe, ale o wiele trudniejsze do stworzenia harmonijnego efektu końcowego.

Równie ważnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania dostępnych na rynku ofert drzwi wewnętrznych, jest wielkość i charakter pomieszczenia, do jakiego są przeznaczone. W dużych powierzchniach lepiej sprawdzają się drzwi pełne, z kolei niewielkie zyskają dzięki zastosowaniu drzwi przeszklonych, które umożliwią doświetlenie wnętrz, zwiększając je optycznie. Przeznaczenie pomieszczenia jest istotne, do sypialni lub łazienki warto zastosować drzwi pełne, które zapewnią większy stopień prywatności.

Obie wspomniane powyżej zasady muszą łączyć się ze sobą. Oznacza to, że do niewielkich pomieszczeń będą odpowiednie drzwi pokojowe utrzymane w jasnych barwach, co dodatkowo pozwoli na optyczne zwiększenie powierzchni, wzmacniając tym samym komfort codziennego użytkowania. Ciemniejsze odcienie sprawdzą się natomiast w większych mieszkaniach.

Niezależnie od tego, na jaki model drzwi wewnętrznych do mieszkania lub domu się zdecydujesz, zwróć uwagę na to, by zakupić drzwi utrzymane w jednolitym stylu. Umożliwi to stworzenie harmonijnej całości wystroju wnętrz, dzięki czemu zapewnisz sobie wygodny odpoczynek po ciężkim dniu w pracy.

Bezpłatny pomiar Wycena online