Jak ochronić pomieszczenia przed nadmiarem słońca

Zbliża się lato, seria upałów przed nami, jak zatem zabezpieczyć pomieszczenia przed przegrzaniem? Jeśli posiadasz duże okna Wrocław, usytuowane od strony południowej, powinieneś zapatrzyć się w elementy zacieniające wnętrza.

Na rynku mamy olbrzymi wybór rozmaitych dodatków. Warto z nich skorzystać i dodatkowo, urozmaicić wnętrza gustownymi roletami, żaluzjami bądź zasłonami.

Pamiętaj, iż w zależności od stopnia nasłonecznienia w danym pomieszczeniu, możesz dobrać odpowiednią ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych. Warto przypomnieć, że wnętrza usytuowane od strony południowej otrzymują najwięcej doświetlenia, a w sezonie letnim przegrzanie pomieszczeń jest bardzo uciążliwe. Story i zasłony są dobrym rozwiązaniem, o ile aranżacja pomieszczeń pozwala na takie urozmaicenia.

Żaluzje i rolety wracają do łask, są nie tylko gustownie wykonane, ale posiadają mix kolorów i wzorów tkanin. Okna Wrocław są nie tylko doskonale wykonane, ale dysponują doskonałymi parametrami, warto więc dobrać do nich odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Rolety bądź żaluzje pasują do każdego typu pomieszczeń, do pokoju małych dzieci możesz zakupić specjalne folie na szyby z postaciami z bajek.

Jeżeli chodzi o zewnętrzną ochronę przed słońcem, nadal modne są okiennice, spotkać je można w domach stylizowanych na urokliwe dworki. Wyróżnić możemy okiennice ażurowe (rama z poziomo umiejscowionymi listewkami) lub płycinowe (przypominające wyglądem skrzydło drzwiowe). Natomiast okiennice rustykalne wyglądają dosyć solidnie, dlatego często montuje się je w domkach letniskowych. Z kolei markizy są świetnym pomysłem na zacienienia tarasu lub patio, nie tylko doskonale wyglądają ale i stanowią naprawdę solidną ochronę przed palącymi promieniami słonecznymi.

Bezpłatny pomiar Wycena online