Jak zniwelować straty energii

Nieszczelne okna powodują znaczne straty energii. Nakłady na ogrzewania rosną, a w pomieszczeniach w czasie mrozów nadal panuje chłód. Jeżeli nie chcesz, aby nieszczelne okna zrujnowały domowy budżet, zabezpiecz okna przed stratami energii. Pamiętaj, że nawet kilkaset złotych rocznie tracisz, przez zaniedbania, dlatego już dziś wykonaj kilka niezbędnych czynności.

Zwykłe uszczelka są w stanie poprawić sytuację, sprzedawane są w rolkach od 1-6 m. Uszczelki na pewno poprawią szczelność okien i zapobiegną stratom ciepła, jednak szybko się zużywają i należy je co jakiś czas wymieniać. Innym sposobem jest wymiana okien na nowe z wyższymi parametrami termoizolacyjnymi. Zapobiegliwi mogą nabyć okna energooszczędne, można je kupić także w mieście Wrocław. Takie okna odznaczają się znakomitymi parametrami i warto rozważyć ich zakup.

Zwykle, przez nieszczelne okna ucieka aż 30% ciepła, sezon grzewczy trwa średnio 7 miesięcy, szybka kalkulacja pokazuje, jak wiele oszczędności ucieka wraz z ciepłem. Koszty eksploatacji domu lub mieszkania nie należą do najniższych, dlatego nie warto przepłacać w czasie każdego sezonu grzewczego, skoro można dokonać jednorazowego zakupu okien energooszczędnych. Okna energooszczędne Wrocław należą do najlepszych modeli dostępnych na rynku.

Straty energii pomogą zniwelować nowoczesne pakiety szybowe, złożone z kilku szyb. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz zamontować nawet większe przeszklenia. Według wyliczeń, na jeden metr kwadratowy w inteligentnych pakietach szybowych, przypada dodatkowa energia cieplna. Zamów okna ze specjalnymi powłokami, które przepuszczają więcej energii słonecznej, niż typowe okna. Pamiętaj, że większe przeszklenia to również więcej naturalnego światła i ciepła.

Bezpłatny pomiar Wycena online