Jakie okna do danego typu budynku

Przed zakupem okien do domu, warto zastanowić się nad stylem i ogólnym wyglądem budynku. Okna są dekoracją i równocześnie elementem stałym, warto więc wybrać takie profile, które nie tylko zapewnią komfort i bezpieczeństwo, ale będą spójne z elewacją i stylem architektonicznym domu.

Okna Wrocław są solidne, trwałe i odporne na czynnik atmosferyczne, klienci najczęściej wybierają pomiędzy oknami drewnianymi a plastikowymi, okna aluminiowe kupowane są z kolei do budynków użyteczności publicznej.

Okna drewniane Oleśnica są tradycyjną ozdobą każdego pomieszczenia. Niezależnie od przeznaczenia budynku i jego wyglądu, profile drewniane są naturalnym materiałem odznaczającym się dobrymi parametrami. Kolor drewna, umiejscowienie słojów nadaje im niepowtarzalny wygląd, spójny z koncepcją aranżacyjną budynku. Dzięki najnowszej technologii skrzydła nie wypaczają się. Tylko wyselekcjonowane elementy trafiają do produkcji, a użyte drewno poddawane jest skomplikowanym procesom sortowania, impregnowania i suszenia.

Okna Wrocław z tworzywa sztucznego, są za to mało wymagające pod względem konserwacyjnym. Można je szybko doprowadzić do czystości i dorównują parametrami oknom drewnianym, za niższą cenę. Te zalety wpływają na niewątpliwą popularność okien PCV, które można łatwo zaadaptować do danej przestrzeni. Okna plastikowe występują w wielu kolorach, miłośnikom designu polecamy okna okleinowane rozmaitymi fakturami, nawet przypominającymi naturalne drewno, w dużej gamie kolorystycznej.

Okna aluminiowe można dowolnie formować, uzyskując potrzebne nam kształty. Okna aluminiowe zamawia się na wymiar, mogą osiągać spore rozmiary, a montuje się je zazwyczaj w biurach, sklepach, fabrykach itp. W innych krajach, profile aluminiowe są montowane także w domach, ze względu na dobrą izolacyjność, trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Bezpłatny pomiar Wycena online