Nowoczesne budownictwo a nietypowe kształty okien

Czy okna zawsze muszą być standardowe?

Obecny trend w budownictwie łączy udanie dwa skrajne upodobania. Z jednej strony są to domy-dworki, które nadal cieszą się popularnością, z drugiej nowoczesna zabudowa z brył, która wymaga niekonwencjonalnych zabiegów aranżacyjnych. Moda na ściany ze szkła powoli staje się normą, ale produkcja okien o różnych kształtach nie tylko podyktowana jest nowoczesnością, ale także ilością dostępnego miejsca.

Nietypowe kształty okien są ciekawym elementem dekoracyjnym, a dodatkowo, możliwość zamówienia dowolnego kształtu sprawia, że stają się oryginalnym elementem dekoracyjnym. Okna z miasta Wrocław wyróżniają się ceną, designem, materiałem i mechanizmami. Okno na zamówienie można dopasować do elewacji budynku, stylu architektonicznego itp. Zdarza się również, że właściciele domów stylizowanych na zabytkowe dworki i kamienice, zamawiają okna celowo postarzane.

Okna nietypowe umieszcza się również tam, gdzie okno standardowe się nie zmieści. Oczywiście, cena okien jest zróżnicowana, ale możliwość doboru profili pod elewację budynku stwarza wiele ciekawych kombinacji. Producenci oferują wiele profili, które są pięknie rzeźbione i ozdabiane, m.in. narożnikowe, gięte, stylizowane na zabytkowe czy o nieregularnych kształtach. Dzięki nowoczesnej technologii, okna Oleśnica zyskują interesujący wygląd i kształt.

Nietypowe kształty okien mogą wprowadzać pewne ograniczenia związane ze sposobem otwierania, spodziewaną ilością dziennego światła, możliwością ich uchylenia. Zanim zakupisz okno okrągłe, półkoliste, łukowate, trójkątne lub inne, zwróć się do danego producenta lub dystrybutora i zasięgnij porady. Montaż okien w mieście Wrocław da Ci pewność, że fachowo osadzone profile będą służyły przez długie lata. Zleć montaż wykwalifikowanej ekipie, która nie dopuści do strat ciepła spowodowanych nieszczelnością.

Bezpłatny pomiar Wycena online