Nowoczesne drzwi ze szkła hartowanego

Nowoczesne drzwi szklane ze szkła hartowanego

Aktualnie panujące w aranżacji wnętrz trendy wyraźnie skłaniają się ku otwartym i jasnym wnętrzom. Efekt ten najłatwiej uzyskać poprzez zwiększenie ilości światła w danym pomieszczeniu, wybierając drzwi przeszklone lub drzwi szklane. Te drugie nie tylko wpuszczą do wnętrza dodatkowe światło, ale i pozwolą na uzyskanie efektu otwartej i nowoczesnej przestrzeni. O tym, dlaczego drzwi szklane ze szkła hartowanego to dobry wybór, piszemy w poniższym artykule.

  1. Optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza Głównym powodem tego, dlaczego warto wybrać drzwi szklane, jest efekt, który pozwalają one osiągnąć. Dają możliwość stworzenia otwartej przestrzeni przy jednoczesnym komfortowym oddzieleniu poszczególnych jej pomieszczeń od siebie. Świetnie powiększają optycznie nieduże wnętrza, np. łazienki i biura, wnosząc nie tylko nowoczesny akcent, ale i dodatkową porcję światła. Drzwi ze szkła hartowanego swoich zwolenników znajdują więc szczególnie wśród osób urządzających mieszkanie lub przestrzeń do pracy w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym.

2.** Drzwi szklane jako element ozdobny wnętrza** Warto pamiętać, że drzwi szklane to nie tylko te, których skrzydło wykonane zostało z bezbarwnej tafli szkła o różnym stopniu przezroczystości. W ofercie producentów drzwi znajdują się także drzwi szklane dodatkowo zdobione, na których skrzydle znaleźć możemy różnorodne wzory. Przykładem są drzwi szklane DRE, np. drzwi szklane z kolekcji GOSSA. Jednokolorowe i wielokolorowe o wzorach geometrycznych lub tych bardziej abstrakcyjnych – urozmaicą wygląd wnętrza, dobrze sprawdzając się w oryginalnie urządzonych współczesnych domach i siedzibach firm.

  1. Możliwość zachowania poczucia prywatności Tym, co powstrzymuje wiele osób przed wyborem drzwi szklanych, jest obawa o poczucie prywatności. Najlepszym jednak dowodem na to, że obawa ta jest bezpodstawna, jest popularność stosowania drzwi szklanych w łazienkach. Przy wyborze drzwi o niewielkim stopniu przezroczystości, np. drzwi z szybą mleczną lub satynową, zachowujemy tak ważne poczucie intymności przy jednoczesnym wpuszczeniu do wnętrza światła i uzyskania efektu powiększenia przestrzeni. Drzwi ze szkła przy wyborze odpowiedniego rodzaju szyby śmiało mogą być więc stosowane w łazienkach, sypialniach oraz biurach.

  2. **Drzwi ze szkła hartowanego to trwały i bezpieczny wybór ** Drzwi szklane wykonywane są ze szkła hartowanego o zwiększonej grubości, dzięki czemu stanowią trwały i przy tym bezpieczny wybór. Nie musimy obawiać się przeciągu, który niespodziewanie mógłby trzasnąć drzwiami, doprowadzając do ich pęknięcia. Szkło hartowane odporne jest na tego typu zagrożenia, skutecznie chroniąc drzwi ze szkła przed uszkodzeniem. Ponadto, jeśli już nawet zdarzyłoby się uszkodzenie drzwi w postaci ich pęknięcia, to nie rozbiją się one tak, jak rozbija się tradycyjne szkło. Dzieje się to natomiast w sposób bezpieczny, który nie stanowi dla nikogo zagrożenia zdrowia lub życia w postaci niewielkich elementów rozbitego szkła.

Bezpłatny pomiar Wycena online