Okna PCV czy okna drewniane

Poznaj różnice pomiędzy oknami drewnianymi i plastikowymi. Wybierz okna pasujące do wystroju domu i elewacji budynku.

Producenci oferują tak wiele możliwości, że wybór okien nie powinien stanowić żadnego problemu. Wrocław, może zapewnić Ci niemałe możliwości cenowe, transportowe i montażowe jeśli chodzi o okna. Pamiętaj, że okna stanowią stały element domu, wybieramy je z myślą o co najmniej kilku lub kilkunastoletnim użytkowaniu. Powinny być trwałe, solidne, o doskonałych parametrach termoizolacyjnych. Prawidłowo dobrane okna pozwolą Ci uniknąć nadmiernego hałasu i kosztownych strat ciepła.

Okna drewniane z miasta Wrocław, mogą konkurować cenowo i estetycznie z modelami dostępnymi w innej lokalizacji. Co prawda, cena okien drewnianych jest wyższa niż typowych plastików, ale za ich popularnością przemawia naturalny surowiec. Okna drewniane są wyjątkowo energooszczędne, gdyż drewno nie przewodzi ciepła, a także zapewnia bardzo wysoką termoizolacyjność, ułatwia również filtrację powietrza. Okna drewniane są modne i wytrzymałe, pasują do domów stylizowanych na dworki lub zbudowanych z drewnianych bali.

Okna PCV są tańsze, równie wytrzymałe jak okna drewniane, a co najważniejsze, nie wymagają konserwacji. Do wad można zaliczyć brak paroprzepuszczalności i niższą termoizolacyjność w stosunku do ich drewnianych odpowiedników. Okna plastikowe dostępne u wielu dystrybutorów w mieście Wrocław, odznaczają się nie tylko śnieżnobiałą barwą ram, w ofercie dostępne są także okna okleinowe imitujące np. naturalne drewno.

Możesz również zakupić okna dwustronne dobierając kolor tak, aby współgrał z wystrojem wnętrza i elewacją budynku. Kupując okna do domu pomyśl także nad zabezpieczeniami antywłamaniowymi, które możesz nabyć osobno. Dobrym pomysłem jest także zakup okien energooszczędnych, gdy większość przeszkleń znajduje się od północnej strony lub mieszkamy np. w pobliżu zbiorników wodnych.

Bezpłatny pomiar Wycena online