Okna przesuwne dla imponującego efektu i wygody.

Znaleźć je można w niemal każdym nowoczesnym domu, robią spektakularne wrażenie, optycznie powiększając przestrzeń i skutecznie ją rozjaśniając – okna przesuwne to zdecydowany hit obecnych trendów w aranżacji wnętrz. O tym, jakie mają zalety i jak znaleźć te idealne dla siebie, piszemy w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do jego sprawdzenia.

Okna przesuwne i ich zalety

  1. Możliwość tworzenia imponujących i przy tym wygodnych przeszkleń Głównymi zaletami okien przesuwnych jest ich atrakcyjny wygląd oraz wygoda, którą zapewniają. W odróżnieniu od tradycyjnie otwieranych okien pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, świetnie nadając się przez to do pomieszczeń o małym metrażu, np. kuchni. Często stosowane są także jako wielkogabarytowe przeszklenia – jednocześnie wygodne, bezpiecznie i spektakularne w swym wyglądzie. Śmiało wykorzystywane jako okna tarasowe lub balkonowe.

  2. Wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej Warto podkreślić, że nowoczesne okna przesuwne niezależnie od swoich gabarytów (a więc także te wysokie i zastosowane na całej szerokości ściany) są w stanie zapewnić wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Dla porównania, współczynnik przenikania ciepła porównywalny jest z tym, którym charakteryzuje się ściana murowana. Bez obaw można więc zaufać temu rozwiązaniu, nie martwiąc się o zapewnienie wnętrzu potrzebnego zimą ciepła.

  3. Pewność zadowolenia przez wiele kolejnych lat Współcześnie produkowane okna przesuwne to także solidne konstrukcje, które pozwalają cieszyć się nimi przez długie lata od chwili ich zakupu. Są one odpowiednio wzmocnione i dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki specjalnym prowadnicom i wózkom jezdnym można łatwo i wygodnie przesuwać je, nie obawiając się przy tym o wytrzymałość całego systemu. Ponadto, okna przesuwne mogą zostać dodatkowo wyposażone w podwyższony standard antywłamaniowy. Zapewniają go okucia przeciwwyważeniowe oraz elementy odpowiedzialne za ich połączenie z alarmem.

Okna przesuwne Patio Light Vetrex jako idealne rozwiązanie na taras

Wśród dostępnych w naszej ofercie okien przesuwnych, które możemy polecić, znajdują się okna uchylno-przesuwne Patio Light od Vetrex. To nowoczesne rozwiązanie, które daje możliwość cieszenia się urokami okien uchylnych wszędzie, gdzie tego potrzebujesz – biurach, sypialniach czy salonach. Wszystko to dzięki możliwości dostosowania ich wielkości do swoich potrzeb. To nawet 2500 mm wysokości oraz 2700 mm szerokości. Okna Premium Vetrex charakteryzują się zwiększoną izolacją termiczną, przez co stanowią ekonomiczne i ekologiczne zarazem rozwiązanie.

Bezpłatny pomiar Wycena online