Przeszklone drzwi a ich zalety

Drzwi z przeszkleniami są dziś o wiele częściej wybierane od drzwi pełnych, co wynika z ich oryginalnego designu oraz licznych zalet. W poniższym artykule skupiamy się na tym, dlaczego warto wybrać przeszklone drzwi do swojego domu. Piszemy o tym, jakie są ich zalety i czym kierować się w trakcie poszukiwań nowych drzwi pokojowych lub zewnętrznych. Zachęcamy do lektury.

akie zalety mają przeszklone drzwi?

1**. Stylowy wygląd**

We współczesnym designie chętnie sięga się po przeszklone drzwi ze względu na możliwość nadania im oryginalnego wyglądu. Większość kolekcji popularnych producentów to drzwi z przeszkleniami, w których zastosowane szyby mają różne kształty. Dobrze pasują one zarówno do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym.

2. Uniwersalność Drzwi Porta to możliwość wyboru drzwi z różną liczbą przeszkleń, dzięki czemu łatwo można dostosować drzwi z danej kolekcji do swoich potrzeb. Uniwersalność drzwi z przeszkleniem jest ich dodatkową zaletą. Poza ilością przeszkleń mamy także wpływ na przezroczystość szyby. Dzięki zastosowaniu szyby mlecznej możliwe jest wykorzystanie drzwi przeszklonych także w miejscach wymagających większej prywatności, np. łazienkach.

3. Optyczne powiększenie wnętrza Wybierając drzwi pokojowe, warto wziąć pod uwagę wielkość danego pomieszczenia. Jeśli jest ono niewielkie, co ma często miejsce w przypadku łazienki, przedpokoju lub biura, to warto rozważyć wybór przeszklonych drzwi. Dzięki zastosowanym w nich szybach łatwiej o optyczne powiększenie wnętrza oraz nadanie mu przestronności. W ten sposób niewielka łazienka nie będzie wydawała się przytłaczająca, a biuro nabierze nowoczesnego charakteru. Przeszklenia chętnie stosowane są również w drzwiach zewnętrznych, umożliwiając rozjaśnienie i powiększenie zazwyczaj niewielkiego pomieszczenia znajdującego się za drzwiami.

**4. Więcej światła, lekkości i przestronności ** To jeden z głównych powodów tego, że przeszklone drzwi cieszą się obecnie dużą popularnością. Trend na jasne i przestronne wnętrza nie przemija, a wręcz przeciwnie – przybiera na sile. Dostrzec go możemy we wszystkich aktualnie modnych stylach wnętrzarskich, np. w stylu skandynawskim czy industrialnym. Z racji na to, że nie zawsze mamy możliwość stworzenia otwartej przestrzeni w mieszkaniach oraz domach, dobrym kompromisem stają się drzwi z przeszkleniem. Dzięki nim poszczególne wnętrza są od siebie oddzielone, a mimo to wciąż mamy poczucie przestronności. Wynika to między innymi z możliwości swobodnego przenikania światła pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych w naszej ofercie przeszklonych drzwi. Oferujemy dowóz drzwi na terenie województwa dolnośląskiego, dojeżdżając między innymi do takich miejscowości, jak Wrocław, Oleśnica czy Dobroszyce. O szczegóły prosimy pytać telefonicznie.

Bezpłatny pomiar Wycena online