Przeszklone drzwi w domu

Wśród wielu rodzajów drzwi wewnętrznych dostępnych na naszym rynku, znaczną popularność zyskują drzwi przeszklone. Co jest przyczyną rosnącego zainteresowania tego rodzaju stolarką drzwiową? Poznaj korzyści, jakie daje montaż przeszklonych w domu lub mieszkaniu.

Przeszklone drzwi chętnie wybierane są przede wszystkim ze względów praktycznych. Takie rozwiązanie umożliwia doświetlenie pomieszczeń, w których brakuje otworów okiennych. Naturalne światło, najbardziej korzystne dla wzroku, ma również inne korzyści, przede wszystkim te związane z obniżeniem rachunków ponoszonych w związku z poborem energii elektrycznej. Dobrze dobrane drzwi przeszklone sprawią, że będziesz cieszyć się nie tylko z rozświetlonego wnętrza, ale również zaoszczędzisz na kosztach oświetlenia.

Drzwi przeszklone świetnie sprawdzają się w domach, które posiadają amfiladę, czyli jedną oś przebiegającą przez całą powierzchnię piętra. Takie rozwiązanie sprawia, że pomieszczenia wydają się większe, a całe piętro domu nabiera lekkości i przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się na taką aranżację przestrzeni w swoim domu, drzwi przeszklone będą najbardziej odpowiednim elementem wyposażenia wnętrz. Tego rodzaju drzwi, zwłaszcza te przeszklone całkowicie przezroczystym szkłem, pozwalają na utrzymanie jeszcze większej przejrzystości, a tym samym podkreślą walory całego wystroju wnętrza. Jeśli dodasz do tego drzwi balkonowe prowadzące do ogrodu, uzyskasz naprawdę ciekawe efekty.

Drzwi przeszklone mogą być w różnych formach, materiałach i fasonach. Do ich wykonania są używane różne rodzaje szkła, co pozwala na dużą swobodę wyboru w trakcie podejmowania decyzji o zakupie. W sprzedaży w salonach oferujących tego rodzaju asortyment możesz wybrać drzwi wypełnione szkłem przezroczystym, mrożonym, piaskowanym, przydymionym, dekorowanym, kolorowym bądź też żyłkowanym. Bogaty wybór dostępnych drzwi przeszklonych sprawia, że z łatwością będziesz mógł dopasować drzwi do swoich potrzeb, wynikających z dostosowania do planowanego wystroju wnętrza.

Bezpłatny pomiar Wycena online