Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe różnią się od siebie pod wieloma względami, istnieje kilka ich rodzajów. W momencie podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu warto wiedzieć, co jest dostępne w sprzedaży, by jak najlepiej dopasować produkt do swoich potrzeb. Poznaj rodzaje bram garażowych i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Bramy garażowe warto dobrać przede wszystkim w taki sposób by ich użytkowanie nie sprawiało kłopotów. Przed podjęciem decyzji spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki z dostępnych rodzajów bram garażowych będzie najbardziej odpowiedni w trakcie codziennego użytkowania. Zwróć również uwagę na to, ile miejsca może być potrzebne na dany model bramy. Oba te czynniki są równie istotne, dlatego nie zapomnij o nich w momencie podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu.

Bramy uchylne do garażu to obecnie najpopularniejszy wśród nabywców produkt. Lekkość otwierania i zamykania w połączeniu z atrakcyjną ceną to czynniki wpływające na decyzje klientów. Jeśli zdecydujesz się na ten typ bramy garażowej, musisz pamiętać również o tym, że w momencie otwarcia skrzydło wychyla się przed garaż, więc musisz dysponować podjazdem o odpowiedniej wielkości.

Bramy segmentowe są również często wybierane przez klientów nabywających bramę do swojego garażu. W sprzedaży dostępne są dwie wersje tego rodzaju bram garażowych – górne i boczne. Oba rodzaje są szczególnie polecane dla niewielkich garaży, świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie jest podjazd o niewielkich rozmiarach. Warto dodać, że bramy segmentowe są także wygodne w obsłudze, dlatego też nadają się świetnie do codziennego użytku.

Bramy rolowane, niekiedy nazywane również żaluzjowymi, zajmują najmniej miejsca, gdyż działają jak rolety okienne. Wyposażone są w silniki elektryczne, dzięki czemu ich obsługa jest banalnie łatwa. Jeśli zatem cenisz sobie komfort codziennego użytkowania, zwróć uwagę na bramy garażowe tego właśnie rodzaju.

Niezależnie od tego, na jaki model bramy garażowej się zdecydujesz, zwróć swoją szczególną uwagę na to, by była ona przede wszystkim odpowiednia do garażu i podjazdu jakim dysponujesz. W ten sposób zapewnisz sobie bezproblemowe użytkowanie garażu przez długi czas.

Bezpłatny pomiar Wycena online