Trendy w aranżacji wnętrz na 2019 a drzwi wewnętrzne

Nadchodzący rok 2019 przynosi nam kolejne trendy w aranżacji wnętrz. Na przykładzie trzech najpopularniejszych stylów, które w zbliżającym się roku zagoszczą w polskich domach, podajemy nasze propozycje tego, jakie drzwi wewnętrzne będą do nich pasowały i jak komponować je z pozostałymi elementami wyposażenia. Gotowi dowiedzieć się, co nowego czeka nas w roku 2019?

Wnętrza w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny wymaga z pewnością dużego poczucia estetyki. Przydatne okazuje się sięgnięcie po rady profesjonalisty, by z pomocą jego czujnego oka móc stworzyć przestrzeń wyjątkową, eklektyczną, lecz jednocześnie nie kiczowatą. Trendy w aranżacji wnętrz na 2019 pokazują, że mimo wszelkich trudności związanych z eklektyzmem, oto zbliża się czas jego popularności.

Eklektyzm opiera się na łączeniu ze sobą kilku różnych stylów. Nic więc dziwnego, że potrzeba do tego odpowiedniej wiedzy i umiejętności. We wnętrzach w stylu eklektycznym wszystkie chwyty są dozwolone, lecz jedynie ich właściwe połączenie ze sobą może przynieść oczekiwany efekt. Całość ma prezentować się mimo wszystko spójnie i harmonijnie.

Doskonałym wyborem w stylu eklektycznym będą drzwi wewnętrzne wykonane z drewna – klasyczne i tradycyjne w swym wyglądzie, a poprzez to możliwe do połączenia z wieloma rożnymi elementami przestrzeni. Hitem okazać się może sięgnięcie po drzwi pokojowe OXFORD od DOORSY o ciekawym kolorze drewna i retro charakterze.

New Nordic a trendy w aranżacji wnętrz na 2019

Z pewnością stylem, o którym zrobi się w 2019 roku najgłośniej, jest new nordic. To odświeżona wersja stylu skandynawskiego, który dobrze znany nam jest z jasnych i otwartych przestrzeni, naturalnych materiałów oraz przytulnych dodatków. W wersji new nordic przeważa więcej minimalizmu i funkcjonalności niż w stylu, który dotąd znaliśmy. Wciąż jednak najważniejszym jest to, aby wnętrza w stylu new nordic cechowało się atmosferą sprzyjającą spotkaniom, długim wieczorom w gronie rodziny oraz relaksowaniu się z ulubioną książką.

O stylu new nordic nie da się mówić inaczej, niż przez pryzmat naturalnych materiałów. W związku z tym drzwi wewnętrzne we wnętrzu new nordic również powinny być wykonane z przyjaznego środowisku tworzywa. My stawiamy na drewno w nowoczesnej odsłonie. Świetnie sprawdzą się więc takie drzwi, jak na przykład drzwi pokojowe z kolekcji KONCEPT od Porta.

Jakie drzwi wewnętrzne w stylu scandi-boho

Ostatnim stylem, na który warto zwrócić w 2019 roku uwagę, jest styl boho. Konkretnie scandi-boho, będącym połączeniem skandynawskiego minimalizmu oraz wypełnionego po brzegi kolorami i różnorodnością stylu boho. Kluczem do stworzenia idealnego wnętrza będzie więc postawienie na wyjątkowe dodatki, lecz w dobrze dobranej ilości. Efekt powinien być olśniewający, lecz nie przytłaczający. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na jasne ściany, jasne podłogi, a także na jasne drzwi wewnętrzne, dzięki którym zyskamy doskonałą bazę do tworzenia modnego stylu scandi-boho. Nasza propozycja to białe drzwi pokojowe Carla od DRE.

Bezpłatny pomiar Wycena online