Drzwi uchylne nadal popularne

Drzwi wewnętrzne uchylne są najpopularniejszym modelem wybieranym przez większość kupujących. Kupując drzwi uchylne w mieście Wrocław, warto zastanowić się, czy będą pasowały do wystroju pomieszczenia.

Producenci i dystrybutorzy oferują wiele rozwiązań, dzięki czemu, dobór odpowiednich skrzydeł nie powinien być uciążliwy. Pamiętaj także o istotnych różnicach pomiędzy drzwiami prawymi i lewymi. Drzwi muszą się również swobodnie otwierać i zamykać, nie mogą tarasować przejścia i opierać się o meble.

Drzwi uchylne zwane też rozwieranymi, są odpowiednie do każdego wnętrza, które posiada dużo miejsca, aby skrzydło lub skrzydła drzwi mogły swobodnie funkcjonować. W starym budownictwie możesz spotkać drzwi dwuskrzydłowe, chociaż i w nowoczesnych domach można zauważyć trend polegający na montowaniu szerszych ościeżnic. Drzwi jednoskrzydłowe mogą posiadać przeszklenia, ornamenty, rozmaitą barwę i fakturę. Ceny drzwi w mieście Wrocław uzależnione są od modelu, wykorzystanych materiałów i mechanizmów.

Możesz zdecydować się na nietypowe wzornictwo lub stonowaną, jednobarwną płytę, drzwi pełne i przeszklone lub całe ze szkła, o standardowych wymiarach lub nietypowej wielkości, drewniane lub z tworzywa sztucznego. Kupując drzwi uchylne jednoskrzydłowe, masz okazję wybierać pośród niezliczonej ilości modeli o standardowej wysokości w granicach 60-100 cm. Drzwi dwuskrzydłowe posiadają szerokość 120-160 cm. Drzwi uchylne mają również standardową wysokość 203 cm.

Kierunek otwierania się skrzydeł jest bardzo istotny, zdarza się bowiem, że klienci kupują zły model. Pamiętaj, że drzwi prawe otwiera się prawą ręką do siebie, drzwi lewe na odwrót. Z kolei prawidłowy montaż uchroni Cię od strat ciepła, zapewni dobrą izolacyjność akustyczną. Zwróć się do danego dystrybutora drzwi i skorzystaj z opcji montażu.

Bezpłatny pomiar Wycena online