Drzwi do biura – jakie wybrać?

W trakcie pracy wszyscy potrzebujemy ciszy i spokoju, a przy rozmowach z klientami poczucia prywatności. Wybór drzwi do biura jest więc ważną decyzją, do której podjęcia warto odpowiednio się przygotować. Aby ułatwić poszukiwania wymarzonych drzwi do swojego biura, stworzyliśmy praktyczny poradnik, jakie drzwi do biura wybrać.

Jakie drzwi do biura wybrać?

Drzwi do biura, podobnie jak drzwi do sypialni, wymagają przede wszystkim świetnej izolacji akustycznej. To dzięki niej cieszyć się możemy w biurze ciszą, która niezbędna nam jest do skoncentrowania się na pracy. To, jakie drzwi do biura wybierzemy, zależy również od miejsca, w którym biuro się znajduje. Czasem wystarczającym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne, innym jednak razem konieczne jest zastosowanie drzwi wejściowych wewnętrznych.

Drzwi z przeszkleniem lub bez, a może drzwi szklane

Drzwi szklane są obecnie jedynymi z najczęściej wybieranych drzwi w dużych firmach. Głównym ich atutem jest świetny design, który pozwala na tworzenie nowoczesnych aranżacji. Dobrze otwierają one optycznie przestrzeń, czyniąc ją dużo bardziej przejrzystą niż w przypadku standardowych drzwi drewnianych lub wykonanych ze sklejki. Ich minusem jest jednak stosunkowo niska izolacja akustyczna, która nie sprawdzi się w biurach, w których ważne jest utrzymanie ciszy i dobre odizolowanie się od tego, co dzieje się w pozostałej części budynku.

Ze względu na izolację akustyczną najlepszym rozwiązaniem są drzwi bez przeszkleń. Nie tylko dbają one o ciszę i spokój, ale również pozwalają na pełne skupienie na swojej pracy bez widoku osób przechodzących po korytarzu. Poczucie prywatności, które dzięki tego rodzaju drzwiom uzyskamy, jest wyjątkowo pożądane wszędzie, gdzie prowadzone są ważne rozmowy z klientami.

Rozwiązaniem pośrednim są drzwi z przeszkleniem. Mają one lepsze parametry izolacyjne od drzwi szklanych, a przy tym pozwalają na nadanie całości nowoczesnego wyglądu oraz przestronności. Są one szczególnie zalecane w biurach niewielkiej wielkości, które chcemy optycznie powiększyć.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo drzwi do biura

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo drzwi do biura. Z tego względu często polecane są drzwi wejściowych wewnętrznych, ponieważ to one wyposażone są w wysokiej klasy zamki oraz zawiasy antywłamaniowe. Do tego grubsze, a przez to bardziej wytrzymałe skrzydło drzwi, będące dobrym zabezpieczeniem przed próbą włamania. Zazwyczaj drzwi wejściowe wewnętrzne stosowane są jako drzwi wejściowe do mieszkań w budynkach wielorodzinnych, równie dobrze sprawdzą się jako drzwi do biura – szczególnie w miejscach, w których biuro jest samodzielnie działającą firmą, niezwiązaną z pozostałą częścią budynku.

Pozwala to na zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa przy jednoczesnym zapewnieniu sobie świetnej izolacji akustycznej. Warto pamiętać, że wybierając drzwi wewnętrzne, także należy zwrócić uwagę na rodzaj stosowanego wypełnienia – o wiele lepszym jest płyta wiórowo-otworowa, która lepie izoluje od standardowo stosowanej płyty typu plaster miodu.

Bezpłatny pomiar Wycena online